2 percentá z dane pre Terchovú

O stránke

Terchovské noviny

Webová stránka Terchovské noviny je vlastne internetovým archívom Obecných novín Terchová. Tie v Terchovej vychádzajú od roku 1990, takže v roku 2013 je tomu už 24 rokov. Na tejto stránke nájdete všetkých 24 ročníkov Obecných novín Terchová. Minimálne na Slovensku je toto unikátny projekt, pretože tu nenájdete médium (tlač, TV), ktoré by malo 24 rokov svojej činnosti archivovaných online a dostupných pre všetkých. V dnešnej dobe sa digitalizácii a popularizácii historického a kultúrneho dedičstva prikladá veľký význam, preto veríme, že táto stránka bude užitočná pre všetkých tých, ktorých zaujíma história obce Terchová a dianie v Terchovej v minulosti.

Jednotlivé čísla novín sú umiestnené na tejto stránke v časti Archív novín. Sú rozdelené podľa roku vydania. Jednotlivé čísla novín sú chránené, takže si ich nemôžete stiahnuť alebo vytlačiť. Na úvodnej stránke sú zobrazené rôzne novinky týkajúce sa tohto projektu.

Obecné noviny Terchová

Obecné noviny Terchová vydáva Miestne kultúrne stredisko Terchová (MKS Terchová). S prípadnými pripomienkami, otázkami môžete MKS Terchová kontaktovať na čísle 041/5695 129, alebo na e-mail mks@terchova.sk. MKS Terchová je takisto vlastníkom autorských práv na všetky vydania novín.

Stránku podporili

Tento projekt sa realizuje aj vďaka finančnej podpore od Obce Terchová. Ďakujeme!

Prevádzkovateľ stránky

Terchová pre všetkých, n.o. - logo
Túto stránku prevádzkuje nezisková organizácia Terchová pre všetkých, n.o.! Ak chcete podporiť činnosť našej neziskovej organizácie, alebo konkrétne stránku Terchovské noviny, pozrite sa na rôzne spôsoby, akými to môžete urobiť.

Ak hľadáte ubytovanie v Terchovej, určite si pozrite aj web Terchova-info.sk alebo navštívte Apartmány Skalka!